Wolontariat

Fundacja skupia swoją działalność w 2 obszarach: opiekuńczo-leczniczym i kulturalnym. Zróżnicowanie naszych działań zwiększa możliwość znalezienia wolontariatu odpowiedniego dla siebie. Wokół fundacji skupiają się ludzie różnych profesji i zainteresowań, studenci, młodzież i ich rodzice.

Oferujemy możliwość włączenia się w wolontariat na rzecz osób starszych przebywających w Domu Opiekuńczo-Leczniczego w Pilaszkowie lub na rzecz Muzeum Dworu Polskiego i Muzeum Pojazdów Konnych w Pilaszkowie.

Wolontariusze, którzy podejmą współpracę z Fundacją mogą liczyć nie tylko na zajęcie pełne wrażeń, ale również na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem doświadczonych pracowników naszych ośrodków.

Obecnie Fundacja oferuje wolontariat dotyczący następujących działań:
– opieka nad osobą starszą (w tym spędzanie czasu wolnego z pensjonariuszami, wspólne spacery, itp.)
– organizacja zajęć artystyczno-edukacyjnych dla pensjonariuszy Domu Opieki
– oprowadzanie wycieczek po muzeach
– opieka nad dziećmi uczestniczącymi w zajęciach  i imprezach organizowanych przez Muzeum

Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
e-mail: biuro@nasz-pilaszkow.pl