Podziękowanie dla darczyńców za wsparcie dla Ukrainy!

Szanowni Państwo,

W obliczu wojny i tragedii humanitarnej w Ukrainie podjęliśmy decyzję o przygotowaniu jednego z pięter naszej placówki dla matek z dziećmi, które zmuszone były uciec ze swojego kraju, aby zaznać namiastki spokoju.

Jak większość Polaków decyzję o udostępnieniu miejsca do zamieszkania dla osób uciekających przed wojną podjęliśmy spontanicznie kierując się impulsem i chęcią pomocy. Mieliśmy jednak świadomość, że z naszej bieżącej działalności wyzwanie, które przed sobą postawiliśmy będzie praktycznie niemożliwym do wykonania. Równolegle rozpoczęliśmy więc kampanie informacyjną i zbiórki celowe dla naszych przyszłych Gości. Ogrom pomocy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i proszę nam wierzyć… nie jest to tylko frazes. Telefony się urywały, a z darami przyjeżdżały zarówno osoby prywatne jak i firmy. Zaangażowanie ludzi było i jest niesamowite.

Z góry przepraszamy bo nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, którzy udzielili nam, a właściwie naszym Gościom pomocy i wsparcia.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować Bankowi PEKAO S.A. oraz, a właściwie przede wszystkim jego niesamowitym pracownikom, którzy w ramach wolontariatu odmienili jedno z naszych pomieszczeń i własnymi siłami wyczarowali dla dzieci z Ukrainy pokój do zabawy. W tym miejscu chcielibyśmy również wspomnieć o rysunkach na ścianach tego pokoju. To zasługa Pana Sylwestra wraz z utalentowanymi dziewczynami z ASP.

Wymienić z osobna pragniemy także Pana Andrzeja Wójcika oraz Stowarzyszenie francuskie Accueil Varsovie na czele z Panią Françoise Breton-Baluka, których pomoc jest nieoceniona. Ogromne ilości produktów żywnościowych, środków czystości, środków medycznych, ubrań i wiele innych niezbędnych produktów pozwalają nam nie martwić się, że naszym Gościom czegokolwiek zabraknie.

Ponadto olbrzymiego wsparcia udzieliła nam Kancelaria Radców Prawnych Leszek Czarny, Wojciech Budny i Wspólnicy Sp. K. którzy dostarczyli nam m.in. komplety mebli do praktycznie wszystkich pokoi.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim prywatnym ludziom, firmom, okolicznym szkołom, parafiom, bibliotekom, aptekom. Wszyscy Państwo dostarczyliście nam pralki, lodówki, mikrofalówki, suszarki do włosów, ubrania, zabawki, materiały plastyczne, środki medyczne, żywność, słodycze i wszystko co niezbędne do normalnego funkcjonowania.

Niezależnie od skali udzielonej pomocy wszyscy Państwo przyczyniliście się do stworzenia namiastki Domu dla mieszkających u nas kobiet i dzieci.

W imieniu naszych mieszkańców, pracowników, Rady oraz Zarządu Fundacji „Miłosierdzie i Kultura” serdecznie dziękujemy !

Na szczęście ludzi dobrej woli jest więcej…

Z wyrazami szacunku i uznania
Rada i Zarząd Fundacji „Miłosierdzie i Kultura”